Najlepsze sposoby na ochłodzenie domu na poddaszu

Mieszkasz na poddaszu. Doskwierają Ci letnie upały? Jak utrzymać chłód w domu bez klimatyzacji? Poniżej trzy domowe sposoby na ochłodzenie mieszkania.

Odpowietrz swoje poddasze

Twoje poddasze są zwykle o 20 do 30 stopni cieplejsze niż w całym domu. Jeśli nie ma wystarczającej wentylacji, zatrzyma dużo gorącego powietrza, które może ogrzać cały dom. Użyj wentylatora na poddaszu, aby poprawić wentylację.

Wentylatory poddasza są zazwyczaj montowane na dachu lub na dachu. „Wentylatory montowane na dachu są instalowane na zewnątrz dachu, podczas gdy wentylatory montowane na szczycie są instalowane bezpośrednio na istniejących otworach wentylacyjnych.

Instalacja wentylatorów dwuspadowych jest łatwa, ponieważ są one zaprojektowane do przymocowania do istniejących otworów wentylacyjnych na poddaszu. Aby zainstalować wentylator strychowy do montażu na dachu, musisz wyciąć dla niego otwór – jest to trochę więcej pracy, ale zapewnia szczelniejsze uszczelnienie i mocniejsze ssanie, co pomaga bardziej skutecznie schłodzić poddasze.

Jako rozwiązanie chłodzące, które dostosowuje się do pogody, możesz wybrać inteligentny wentylator na poddasze , który automatycznie zmienia prędkości wentylatora w zależności od temperatury na poddaszu.

Izolacja ściany poddasza

Innym sposobem na chłodzenie domu w lecie jest izolacja strychu od góry do dołu. Spowoduje to zmniejszenie ilości ciepła wchodzącego na poddasze i zapobiegnie ucieczce do reszty domu poniżej.

Wybierz biały dach

W upalny dzień tradycyjne czarne dachy mogą stać się o ponad 100 stopni cieplejsze niż otaczające je powietrze. Biały dach może być świetnym sposobem na chłodzenie domu w lecie, ponieważ odbija ciepło zamiast go pochłania, zapobiegając przedostawaniu się ciepła do reszty domu.

Możesz zainstalować białe panele dachowe lub zastosować białą powłokę dachową, jeśli masz dach płaski lub metalowy.