JAK ZORGANIZOWAĆ PRZESTRZEŃ W BIURZE

Kupiłeś lub wynająłeś powierzchnię biurową i masz skonfigurowane podstawy. Jesteś gotowy do pracy, prawda? Jeszcze nie! Czy zastanawiałeś się, jaki rodzaj biurek jest najbardziej odpowiedni dla Twojego zespołu? Czy masz rośliny do rozmieszczenia w swojej przestrzeni, a co z oświetleniem? To tylko niektóre z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas organizacji przestrzeni biurowej. Właściwa dystrybucja, a nawet dekorowanie przestrzeni może przynieść wiele korzyści; od poprawy przepływu pracy i atmosfery po zwiększenie produktywności, przyciąganie klientów i rozwijanie kreatywności, co jest szczególnie ważne w agencjach kreatywnych czy marketingowych.

Przejdźmy do rzeczy. Idealne biuro powinno zawierać wyraźnie wyodrębnione obszary:

Indywidualne stacje robocze
Jako właściciel małej firmy możesz nie mieć wystarczająco dużo miejsca, aby zapewnić każdemu pracownikowi własne biuro, ale z drugiej strony kabiny są staromodną koncepcją i nie są najlepszym wyborem w kreatywnym i produktywnym środowisku biurowym. Zamiast kabin wybierz współdzielone biurka z wydzieloną sekcją dla każdej osoby. Na przykład: w trzech długich prostokątnych obszarach roboczych, podzielonych na trzy sekcje, znajdzie się miejsce dla 9 pracowników, którzy będą mieli wystarczająco dużo miejsca na swoje działania. Dodatkowo na każdym stanowisku pracy powinno znaleźć się: miejsce na sprzęt technologiczny, miejsce na archiwizację dokumentów, drugie na rzeczy osobiste oraz kosz na śmieci. Można też pomyśleć o dostarczeniu coraz bardziej popularnych podnoszonych biurek,


Kuchnia:


Twoja kuchnia powinna zapewniać przynajmniej podstawy: ekspres do kawy (i tak, to priorytet!), Dystrybutor wody (unikaj używania plastikowych butelek, aby chronić środowisko), kuchenkę mikrofalową, małą jadalnię, lodówkę i śmieci. Upewnij się, że masz system do regularnego czyszczenia lodówki. Na przykład wszystko, co nie zostanie zabrane do domu pod koniec tygodnia, zostanie wyrzucone w każdy piątek.
Kolejna wskazówka: zapewnij swoim pracownikom kawę lub proste przekąski i postaraj się stworzyć przyjemną atmosferę w kuchni. To zachęci Twoich pracowników do jedzenia w miejscu pracy lub robienia sobie przerw zamiast chodzenia do najbliższego Starbucksa – zaoszczędzą pieniądze, a Ty upewnisz się, że przestrzegają godzin pracy.

Łazienki


Miejmy nadzieję, że Twoja przestrzeń biurowa ma już dobrą łazienkę, która spełnia wszystkie przepisy. Ale jeśli tak nie jest w Twoim przypadku, upewnij się, że łazienki są zgodne ze wszystkimi przepisami. Obejmują one między innymi dużą przestrzeń do obracania się wózka inwalidzkiego, toaletę o szerokości 200 cm, która pomieści wózki inwalidzkie z przodu, poziomą suszarkę do rąk z uchwytem, ​​zlewy i nieusuwalne blaty. Każdy mechanizm, który wymaga użytkownika (krany, pokrętła, zawory itp.) . Powinien być obsługiwany jedną ręką


Stacja kopiująca, faksowa i pocztowa


Oczywiście będziesz potrzebować wyznaczonego miejsca na te czynności, ale także upewnij się, że masz wszystkie niezbędne materiały: zszywki, znaczki, koperty i pudełka o różnych rozmiarach, papier i wszystko inne, czego potrzebujesz nie tylko do drukowania dokumentów, ale także do wysyłania ich pocztą i unikaj udawania się do najbliższego USPS. Przeczytaj ten artykuł o tym, jak oszczędzać na materiałach biurowych .


Obszar społeczny


Ta przestrzeń w Twoim biurze to kącik stworzony z myślą o pracownikach, którzy mogą odpocząć lub zrelaksować się. W razie potrzeby może pełnić funkcję pokoju konferencyjnego lub można go używać do nieformalnych wydarzeń, takich jak happy hours , urodziny pracowników lub inne uroczystości. Postaw na lekki i nieformalny wystrój, aby pracownicy kojarzyli tę przestrzeń z pozytywnymi wydarzeniami.


Spotkanie / sala konferencyjna


Upewnij się, że masz prywatną salę konferencyjną, na której możesz spotkać się z pracownikami w celu oceny ich wyników lub spotkać się z klientami. W każdym przypadku i jeśli to możliwe, obszar ten powinien być oddalony od miejsc pracy. Musi to być całkowicie prywatny i poufny pokój.


Poczekalnia


Jeśli przyjmujesz klientów w swoim biurze, musisz zapewnić im przyjemną i wygodną przestrzeń: powrót do Twojej firmy może być kluczowy. Musisz mieć ekspres do kawy, fotoksiążki, a jeśli zdecydujesz się oferować magazyny, muszą być one aktualne. Ponadto możesz mieć telewizor, który wyświetla popularny program odpowiedni dla wszystkich odbiorców lub po prostu łagodną muzykę w tle.


Inne wskazówki dotyczące projektowania przestrzeni biurowej


Lokalizacja: jeśli Twoje biuro znajduje się we wspólnym budynku, podaj jasne instrukcje i znaki wskazujące, gdzie znajduje się Twoje biuro. Na przykład możesz umieścić znak na drzwiach wejściowych do budynku, a drugi na drzwiach swojego biura, aby klienci mogli Cię łatwo znaleźć.
Bezpieczeństwo – sytuacje awaryjne w miejscu pracy mogą wystąpić w dowolnym momencie. Najlepiej jest przygotować się na najgorszy scenariusz poprzez plan działania. Jeżeli sami nie chcemy przygotować powierzchni, możemy skorzystać z profesjonalnych usług fit out. Należy to dostosować do specyfiki miejsca pracy. Musisz szczegółowo opisać każdy niebezpieczny element wyposażenia w swoim biurze, który może spowodować awarię. A


Sposób zgłaszania pożarów i innych sytuacji awaryjnych.


Procedura ewakuacji.
Drogi ewakuacyjne i awaryjne.
Nazwiska, tytuły, działy i numery telefonów osób spoza Twojej firmy, z którymi można się skontaktować w celu uzyskania dodatkowych informacji lub wyjaśnienia obowiązków w planie awaryjnym.
Procedury dla pracowników dotyczące prowadzenia lub zamykania krytycznych operacji zakładu.
Metody ratownictwa i pomocy medycznej dla wyznaczonych pracowników.
Kolory: jak wspomnieliśmy w artykule Jak zaprojektować i udekorować swoją restaurację , psychologowie wykazali, że kolor ma wpływ na nasz mózg co oznacza, że ​​określone kolory mogą budzić określone emocje. Aby stworzyć dynamiczną i optymistyczną atmosferę, postaw na żółty i pomarańczowy. Aby zachęcić do kreatywności, wybierz gamę bzów, a aby stworzyć spokojną i odprężającą atmosferę, zieloną. Nie zapominaj, że kolory mogą mieć również postać roślin i kwiatów. Jeśli wybierzesz projekt, który zawiera naturalne elementy, użyj dowolnego rodzaju roślin domowych, niezależnie od ich koloru. Pamiętaj, że rośliny promują spokój i zdrowie. W każdym razie zawsze warto skonsultować się z projektantem wnętrz, aby uzyskać poradę, jak najlepiej wykorzystać kolor i wcielić swoje pomysły w życie.


Czystość: Twoje biuro musi spełniać najwyższe standardy higieny i czystości. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest zatrudnienie firmy sprzątającej.


Klimatyzacja i ogrzewanie: niezależnie od tego, czy jesteś w ciepłym, czy zimnym klimacie, będziesz potrzebować jednego z nich lub obu, więc pamiętaj, aby uwzględnić te koszty w swoim budżecie. Idealna temperatura sprawi, że każdy w Twoim biurze będzie czuł się komfortowo i nie będzie chciał wychodzić z lokalu, aby zaczerpnąć świeżego powietrza lub się ogrzać.


Oświetlenie: naturalne oświetlenie jest najlepszą opcją w porównaniu z innymi rodzajami oświetlenia elektrycznego. Badania wykazały, że ekspozycja na naturalne światło nie tylko zwiększa satysfakcję pracowników z miejsca pracy, ale także zwiększa produktywność. Jeśli zamierzasz umieścić stałe oświetlenie na suficie, musisz uwzględnić inne rodzaje oświetlenia, ponieważ oświetlenie na suficie nie jest najjaśniejsze. Ponadto cała przestrzeń biurowa powinna być równomiernie oświetlona. W tym miejscu do gry wchodzą różne rodzaje oświetlenia w zależności od rodzaju pomieszczenia i obszaru. Firmy wykonujące fit out w biurze potrafią dobrać odpowiednie oświetlenie.


Małe przestrzenie: aby zmaksymalizować małą przestrzeń biurową, możesz oddzielić każde środowisko za pomocą kolorów, elementów dekoracyjnych i półek. Są świetną alternatywą dla ścian i mogą sprawić, że Twoje biuro będzie wyglądać znacznie nowocześniej. Jeśli to możliwe, zatrudnij młodszego projektanta wnętrz, który może zaoferować Ci plan projektu – młodzi projektanci dopiero rozpoczynający karierę i chcący zbudować dobre portfolio, mogą za niewielką opłatą pomóc w zaplanowaniu przestrzeni biurowej.

Zaprojektowanie spójnej, przyjemnej i produktywnej przestrzeni biurowej niesie ze sobą wiele korzyści, ale przede wszystkim możesz zapewnić pracownikom przestrzeń, w której będą czuli się komfortowo w pracy.

Trzy wskazówki dotyczące organizacji przeprowadzki firmowej

Nie jest łatwo zorganizować przeprowadzkę w domu, ponieważ ta zmiana jest jedną z najbardziej stresujących. I ta zmiana jest również kontekstualizowana w sferze biznesowej. Jak zorganizować transfer tych cech, zarządzając tym procesem w konstruktywny sposób? W Przedsiębiorcy dajemy Ci kilka pomysłów na dobre pakowanie.

Planowanie


Plan działania tej korporacyjnej przeprowadzki musi nie tylko uwzględniać okresy czasu niezbędne do zarządzania przeprowadzką , przydzielania i różnicowania zadań u tych, którzy tworzą zespół, który opracuje ten ważny projekt, i wyjaśniać kroki prowadzące do celu koniec tej organizacji. Dlaczego to planowanie jest tak ważne? Ponieważ przeprowadzki tanio pomaga firmie zarządzać różnymi etapami tego planu działania.

Komunikacja z pracownikami i klientami


Zmiana kierunku stwarza nowość w życiu pracowników, którzy codziennie dojeżdżają na plac budowy, aby dołączyć do pracy , ale także tych klientów, którzy być może priorytetowo traktowali obsługę bliską.

Ruch korporacyjny zaczyna się od zauważenia możliwości tkwiącej w tym ruchu. Ale bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę osoby, które do tej pory uczestniczyły w projekcie, aby nadal to robić w przyszłości. Poinformuj z wyprzedzeniem o ostatecznej zmianie tego ruchu, która oznacza nowy adres na mapie.

Poproś o wycenę od różnych firm


Ważne jest nie tylko obliczenie czasu niezbędnego do zarządzania tym procesem, ale także budżet ekonomiczny na zainwestowanie w ten plan działania. Aby to zrobić, poproś o wycenę od różnych firm, które oferują tę usługę organizacji przeprowadzek korporacyjnych, aby sfinalizować umowę z profesjonalnym zespołem.

Ruch korporacyjny rodzi nadzieję na zmianę, która jest postrzegana jako pozytywna, ale także niepewna. Planowanie pomaga lepiej zarządzać tym procesem adaptacji do nowego kontekstu.

5 pytań, które należy sobie zadać przy zakupie klimatyzatora

Nasze samopoczucie podczas gorących miesięcy zależy w dużej mierze od naszego systemu klimatyzacji. Większość ludzi nie odpowiada na podstawowe pytania, które należy sobie zadać przed zakupem.

Lato sprawdza twoją tolerancję na ciepło, ale regulacja klimatyzacji jest łatwa. Wyzwanie pojawia się, jeśli nadal nie masz klimatyzacji lub chcesz wymienić tę, którą masz. Warto sprawdzić ile kosztuje montaż klimatyzacji.

Na co będziesz patrzeć, aby wybrać? Jak zdecydujesz się na jeden lub drugi model? W tym momencie kluczowe staje się 5 pytań. Jeśli znasz odpowiedź, zdasz notatkę.

 1. Jaki system wybrać?
  Tutaj odpowiedź jest prosta, ponieważ musisz wybrać jedną z trzech alternatyw:

Klimatyzacja w dwóch jednostkach: najbardziej rozpowszechniona i powszechna, z jednostką wewnętrzną lub dzieloną (ta, którą włączasz pilotem i wyrzuca zimne powietrze) oraz drugą jednostką zewnętrzną lub dzieloną (tą na zewnątrz domu) opisano to na stronie https://www.duer.pl/klimatyzacja/warszawa/montaz/. Wśród zalet, które sprawiły, że zdominowały scenę, jest ich moc i wydajność, zarówno pod względem zimna, jak i ciepła. Jego wadą jest to, że proces instalacji, który nie jest skomplikowany, jest bardziej skomplikowany niż inne opcje.
Klimatyzator kompaktowy lub okienny: łączy dwie jednostki w jedną strukturę, zwykle w kształcie sześciennym (podobnym do gigantycznej kuchenki mikrofalowej). Kilkadziesiąt lat temu były to najczęściej stosowane klimatyzatory (zwłaszcza w budynkach biurowych). Ich instalacja jest niezwykle prosta, ale są mniej wydajne niż te z dwoma oddzielnymi jednostkami.


Klimatyzator przenośny: małe wieże z kołami, które można przemieszczać po domu w zależności od potrzeb. Nie są zbyt wydajne i mają sens tylko jako szybkie rozwiązanie do chłodzenia małych pomieszczeń (najlepiej 20 metrów kwadratowych lub mniej).
Będziesz musiał zdecydować w oparciu o swoje ambicje dotyczące klimatyzacji, od najbardziej podstawowej (przenośnej) do najbardziej zaawansowanej (w dwóch jednostkach), z wersją kompaktową jako środkową wersją.

 1. Jakiej mocy potrzebujesz?
  Musimy zacząć od wyjaśnienia, że ​​w odpowiedzi na to pytanie istotną rolę odgrywa stopień efektywności energetycznej Twojego domu.

Ogólnie rzecz biorąc, zwykle szacuje się moc 100 frygorii na metr kwadratowy . Musimy przeliczyć frygorie na kW, czyli miarę, której używamy dla energii elektrycznej. Robimy to mnożąc frygorie przez 0,86 i dzieląc wynik przez tysiąc.

Z którym na 30 metrów kwadratowych otrzymujemy 3000 frygorii lub 2,58 kW . Byłaby to moc wymagana dla klimatyzatora zaprojektowanego do chłodzenia dużego pomieszczenia.

Moc urządzenia w końcu opłaci nasz rachunek: im wyższa moc, tym więcej zapłacimy . Dlatego warto mieć na uwadze, że wybór urządzenia o większej mocy niż potrzebujemy nie będzie oznaczał lepszej klimatyzacji, a po prostu wyższy koszt (zarówno przy zakupie urządzenia, jak i później, regularnie, na rachunku za prąd).

Odwrotną opcją do zmarnowania byłoby zadowolenie się przyjemnym otoczeniem, obniżenie szacunku do 50 frygorii na metr kwadratowy i wybranie systemu inwerterowego, który jest w stanie utrzymać stabilną temperaturę podczas pracy na 40% maksymalnej wydajności. W ten sposób moglibyśmy płacić mniej na rachunku, a jednocześnie być bardzo wydajni.

„Oblicz, że do schłodzenia dużego pomieszczenia będzie potrzebny klimatyzator o mocy około 2,58 kW”.

 1. Jaką etykietę energetyczną wybrać?
  Łatwo dać się zwieść etykietom efektywności energetycznej, które są prostsze niż się wydaje .

Klasyfikacja efektywności energetycznej klimatyzatorów określa skalę według liter od A, najbardziej efektywny do G, najmniej efektywny energetycznie.

Z kolei etykieta każdego urządzenia zawiera informacje na temat jego wydajności według stref klimatycznych, sezonowej efektywności energetycznej w niskich temperaturach (SEER) lub ich zgodności w cieple (SCOP).

Dzięki tym danym możemy określić, który model urządzenia najlepiej odpowiada naszym potrzebom i zmiennym . Jeśli w ich ramach zdecydujemy się na system z klasą energetyczną A, możemy rozważać zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 30%.

 1. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji?
  Istnieje szereg czynników niezwiązanych z samym klimatyzatorem, ale które mają decydujący wpływ na jego działanie. Chodzi o cechy naszego domu:

Klasa energetyczna nieruchomości: między innymi izolacja ścian i podłóg spowoduje, że w mniej lub więcej czasie stracimy mniej lub więcej chłodu, wpływając na wysiłek, jaki musi podjąć klimatyzacja (logicznie rzecz biorąc, im większy wysiłek, tym większy koszt) .
Klimat, w którym żyjemy: sierpień w Sewilli to nie to samo, co sierpień w Santander.


Orientacja domu i stopień jego bezpośredniego nasłonecznienia.


Metrów kwadratowych okien i drzwi na zewnątrz.
Długość ścian do elewacji.
Liczba osób, które zwykle znajdują się w tym samym pomieszczeniu.
Ogólnie rzecz biorąc, im gorsza klasa energetyczna nieruchomości, tym ostrzejszy klimat, tym dom jest bardziej narażony i więcej ludzi w nim mieszka … będziemy potrzebować klimatyzacji o większej mocy.

 1. W jakiej temperaturze ustawić klimatyzację?
  Według danych IDAE, Instytutu Dywersyfikacji i Oszczędności Energii, optymalna temperatura w naszych domach latem wynosi od 23 do 25 stopni. W żadnym wypadku nie należy regulować klimatyzacji poniżej tych temperatur.

Nie tylko z powodu wpływu na rachunek lub efektywność energetyczną. Należy również pamiętać, że zbyt silne działanie powietrza ma szkodliwe konsekwencje dla zdrowia .

Jednak samopoczucie termiczne może się znacznie różnić w zależności od osoby . Wpływają na to aspekty, takie jak metabolizm każdej osoby do izolacji termicznej zapewnianej przez odzież.

W ten sposób koncepcja komfortu we wspólnych przestrzeniach, takich jak domy i biura, jest nierówna. Wystarczy wskazać, że różnice w metabolizmie między mężczyznami, kobietami i dziećmi mogą przekraczać marginesy przekraczające 25%.