Wybór odzieży medycznej

Obowiązek noszenia odzieży medycznej dla pracowników służby zdrowia jest oczywisty z perspektywy ochrony zdrowia. Oprócz aspektu ochrony zdrowia to również element budowania autorytetu. Dotyczy to zarówno lekarzy, stomatologów, fizjoterapeutów czy też weterynarzy. Konieczny jest odpowiedni wybór odzieży medycznej i dzisiaj postaram się opisać na czym się skupić wybierając fartuch medyczny.

Funkcjonalność odzieży medycznej

Fartuchy medyczne jak i inna odzież medyczna jest ubranie w którym spędza się długi godziny. Czasem dyżur trwa nawet pełną dobę. W takim układzie musimy czuć się w takim ubraniu komfortowo. Dlaczego komfort jest tak ważny? Ponieważ w przypadku pracy w trudnych warunkach komfortowe samopoczucie daje nam wytchnienie. Dodatkowo odzież medyczna musi nam w pracy jak najbardziej pomagać a nie utrudniać życie. Co jest jeszcze ważne? Odzież medyczna musi być odporna na zabrudzenia czy też zagniecenia oraz oczywiście musi bez problemu znosić pranie w wysokich temperaturach bez uszczerbku na jakości materiału. Takie właściwości ma bawełna z dodatkiem poliestru, a dla komfortu noszenia i elastyczności dodaje się kilka procent elastanu. Na stronie https://www.doctorqueen.pl/ przeczytacie więcej o odzieży medycznej.

Odzież medyczna wygląd

Odpowiedni komfort i samopoczucie pracowników w odzieży medycznej jest najważniejszym elementem. Bardzo ważne jest, aby mieć odpowiedni zakres ruchów, aby nic nas nie ograniczało. Oczywiście funkcjonalność odzieży jest bardzo ważna, ale nie jest to powód, aby rezygnować z estetycznego wyglądu odzieży. Panie nie muszą rezygnować z kobiecych fasonów na rzecz bezkształtnych fartuchów.Odzież medyczna dla kobiet ma odpowiednie wcięcia w talii czy też odpowiedni dekolt lub inne dodatki, które podkreślają kobiecość. Te niewielkie dodatki pozwalają poczuć się komfortowo a jednocześnie nadal wyglądać profesjonalnie.

Odzież robocza pomaga w budowaniu wizerunku

Komfortowe samopoczucie i bezpieczeństwo, to najważniejsze elementy odzieży medycznej, ale jest coś jeszcze. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kolorów oraz fasonów możemy wysyłać komunikat zarówno do naszych współpracowników jak i również a może, przede wszystkim, to wysyłamy kolorem fartucha medycznego komunikat dla pacjentów.

Każdy odwiedzający szpital w roli pacjenta, niewątpliwie przeżywa duży stres. Jednym z elementów, które pomogą w walce ze stresem jest personel ubrany w sposób profesjonalny. Odpowiedni ubiór, pomaga budować pozytywny wizerunek zarówno lekarzy jak i pielęgniarek.