Ostateczny klimatyzacja przewodnik po klimatyzacji

Wszystko, co musisz wiedzieć o klimatyzatorach
Jeśli jesteś jak większość, wiesz, że podobnie jak nasze zimy, nasze gorące i wilgotne lata mogą być ekstremalne! Gdy pogoda jest upalna, chcesz mieć pewność, że w ciągu dnia będziesz chłodny, a w nocy wygodnie spać – a wszystko to zaczyna się od wyboru odpowiedniego systemu klimatyzacji. Domowe systemy klimatyzacji są bardziej energooszczędne niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli chcesz zmodernizować lub wymienić swój system chłodzenia, dostępne obecnie opcje klimatyzacji mogą pomóc Ci zachować chłód i zaoszczędzić pieniądze przez wiele lat.

Ale gdzie Ty zaczynasz? Wybór odpowiedniego systemu klimatyzacji może wydawać się trudnym zadaniem. Ten przewodnik ma na celu pomóc Ci przejść przez złożony proces podejmowania decyzji i dostarczyć przydatnych informacji, które pomogą Ci wybrać odpowiedni AC dla Ciebie i Twojej rodziny. Specjalistów do montażu znajdziesz na stronie klimatyzacja Bielany.

Ten przewodnik jest przeznaczony wyłącznie do celów informacyjnych. Wykwalifikowany ekspert w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia będzie w stanie określić idealny rozmiar i rozwiązanie dla Twojego domu i klimatu.

10 rzeczy, które znajdziesz w tym przewodniku

Jakie opcje chłodzenia są dostępne?
Jak działa klimatyzator?
Jakie rozwiązanie jest najbardziej sensowne dla mojego domu?
Czy powinienem wypożyczyć lub kupić klimatyzator?
Czy muszę mieć sprawdzoną klimatyzację?
Co mam zrobić, jeśli mój klimatyzator przestanie działać?
Jak mogę oszczędzać energię podczas chłodzenia mojego domu?
Co powinienem wiedzieć przed zainstalowaniem klimatyzatora?
Jakiego filtra powinienem używać z moim klimatyzatorem?

Różne typy klimatyzatorów

Dostępnych jest wiele wspaniałych typów klimatyzatorów, ale wybór odpowiedniej opcji sprowadza się do tego, która z nich najlepiej pasuje do potrzeb Twojej rodziny, przestrzeni życiowej i budżetu. Najpopularniejsze opcje chłodzenia w mieszkaniach obejmują:

Wybierz typ klimatyzatora:
Klimatyzator
Centralne systemy klimatyzacji
Klimatyzator bezkanałowy
Jednostki bezkanałowe
Przenośny klimatyzator
Klimatyzator przenośny
Klimatyzator okienny
Klimatyzator okienny
Klimatyzator

Pompa ciepła
Klimatyzatory centralne

Co to jest klimatyzacja centralna?

Najczęstszym sposobem na schłodzenie domu jest centralny system klimatyzacji. System klimatyzacja Mokotów obejmuje zewnętrzną jednostkę skraplacza, która znajduje się na zewnątrz domu i odprowadza ciepło, a także wężownicę parownika, która zwykle znajduje się nad piecem i chłodzi powietrze w domu. Wreszcie twój piec lub uchwyt powietrza współpracują z klimatyzatorem, używając wentylatora do przedmuchiwania schłodzonego powietrza przez kanał w domu. Ponieważ centralny klimatyzator jest zintegrowany z systemem pieca, może korzystać z filtra pieca i wszelkich dodatkowych urządzeń do oczyszczania powietrza, które zostały dodane. Pomaga to oczyścić powietrze w całym domu.

Jak działa klimatyzacja centralna?

Centralny klimatyzator działa, wykorzystując Twój piec lub wentylator do zasysania ciepłego powietrza przez kanały w Twoim domu. Gdy powietrze jest wdmuchiwane przez wężownicę parownika, która zwykle znajduje się nad piecem, ciepło jest usuwane z powietrza, schładzając je. Usunięte ciepło jest absorbowane przez czynnik chłodniczy przepływający przez wężownicę. Ten czynnik chłodniczy jest następnie pompowany do skraplacza, który jest częścią klimatyzatora znajdującą się poza domem. Skraplacz wyrzuca to ciepło do powietrza zewnętrznego, schładzając czynnik chłodniczy, który jest następnie wysyłany z powrotem do domu, aby rozpocząć proces od nowa.

Centralny AC wyjaśniony w 8 krokach

Gdy temperatura w Twoim domu wzrośnie powyżej wartości ustawionej na termostacie, sygnał jest automatycznie wysyłany z termostatu do płytki drukowanej w Twoim piecu
Informuje to system, że potrzebne jest zimne powietrze i włącza zarówno silnik dmuchawy wewnątrz domu, jak i skraplacz, który znajduje się na zewnątrz domu.
Ciepłe powietrze jest następnie wciągane do przewodów i schładzane, gdy przechodzi przez wężownicę parownika nad piecem
To schłodzone powietrze jest następnie zawracane do domu przez otwory wentylacyjne
W międzyczasie czynnik chłodniczy w klimatyzatorze pochłania ciepło z powietrza przepływającego przez wężownicę parownika
Ten podgrzany czynnik chłodniczy jest następnie pompowany do skraplacza lub zewnętrznej części klimatyzatora.
Skraplacz wdmuchuje powietrze z zewnątrz przez inny zestaw wężownic, co usuwa z domu ciepło, które zostało zaabsorbowane przez czynnik chłodniczy, zanim czynnik chłodniczy zostanie wysłany z powrotem do domu.
Proces ten trwa do momentu osiągnięcia żądanej temperatury zadanej.
Jakie są zalety klimatyzacji centralnej?
Centralne klimatyzatory zapewniają chłodzenie wszystkich pomieszczeń w domu, a nie tylko wybranych pomieszczeń. Są również bardziej opłacalnym rozwiązaniem dla bezkanałowych AC.

Aktualizacja termostatu do inteligentnego termostatu pozwala kontrolować temperaturę w domu i rachunki za energię.

Korzyści z centralnej klimatyzacji w połączeniu z inteligentnym termostatem
Kontroluj swój klimatyzator z urządzenia mobilnego
Uczy się Twoich preferencji i tworzy dla Ciebie harmonogram
Potencjalne oszczędności na miesięcznych rachunkach za energię

Jakie są różne typy klimatyzatorów centralnych?

Ogólnie centralny klimatyzator może być systemem dzielonym lub jednostką w opakowaniu.

Klimatyzator centralny Split – jest to najczęściej spotykany system klimatyzacji centralnej, w którym powietrze rozprowadzane jest kanałami. System „split” jest najczęściej stosowanym systemem AC w ​​Ameryce Północnej. Czynnik chłodniczy krąży pomiędzy jednostką wewnętrzną, w której jest pochłaniane ciepło, a jednostką zewnętrzną, gdzie ciepło jest odprowadzane. Ponieważ czynnik chłodniczy chłodzi powietrze, może je jednocześnie osuszać. Chłodne powietrze jest następnie rozprowadzane przez dmuchawę pieca w całym domu. Żądana temperatura jest utrzymywana przez ustawienia na termostacie. Wężownice parownika AC są zainstalowane w pobliżu pieca lub centrali wentylacyjnej. Zintegrowanie klimatyzatora centralnego typu split z piecem może być najbardziej opłacalnym rozwiązaniem do chłodzenia całego domu.
Pakowane centralne klimatyzatory – w typowym systemie dzielonym klimatyzator skraplacz znajduje się na zewnątrz domu, a parownik w domu. Zapakowany centralny klimatyzator ma oba komponenty w tej samej jednostce, która jest zwykle instalowana na zewnątrz na ziemi obok domu. Ciepłe powietrze jest pompowane z domu do zapakowanego klimatyzatora na zewnątrz domu, gdzie jest schładzane, a następnie zwracane do domu.
WSKAZÓWKA DOTYCZĄCA OSZCZĘDNOŚCI
Klimatyzator typu split to najbardziej ekonomiczny centralny system klimatyzacji, jeśli masz już piec w domu

Klimatyzatory bezkanałowe

Co to jest bezkanałowy klimatyzator dzielony?
Ten typ systemu klimatyzacji nie wykorzystuje kanałów do rozprowadzania chłodnego powietrza. Niektóre starsze domy nie mają kanałów niezbędnych do nowoczesnego systemu klimatyzacji kanałowej. W tym przypadku przydatny jest system bezkanałowy.

Bezkanałowy, dzielony system bezkanałowy może mieć wiele głowic lub jednostek wewnętrznych, które chłodzą powietrze. Jednostki te mogą być montowane na ścianie, podłodze lub nawet suficie. Każda głowica chłodzi powietrze w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowana, co pozwala na ustawienie różnych temperatur dla każdej jednostki i pomieszczenia.

Spust kondensatu, przewody czynnika chłodniczego i kabel zasilający biegną między głowicami wewnętrznymi a jednostką zewnętrzną. Do poprowadzenia kanału między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną wymagany jest mały otwór w ścianie zewnętrznej.